What are you looking for?

Tomik erotyczny Ku Spełnieniu – dlaczego powstał

Kiedy zdecydowałyśmy się z Agnieszką na wydanie poezji erotycznej w tomiku Ku Spełnieniu, wiedziałyśmy, że część ludzi nie zrozumie tego. Mimo to zdecydowałyśmy, że zrealizujemy nasz projekt – prowadziła nas Dusza – intuicja i radość tworzenia. Chciałyśmy zrobić coś innego, coś co pomoże nam i innym przełamać stereotypy związane z ludzką seksualnością i da ujście naszej fantazji. W zasadzie nie miałyśmy wątpliwości, wiersze lały się z nas strumieniami.

Prawda jest taka , że wstydziłam się, tak jak wielu ludzi, mówić czy pisać o seksualności. Bałam się jej wyrażać, mimo że zawsze miałam duży temperament i sfera seksualna jest dla mnie bardzo ważna, wręcz mistyczna. I właśnie dlatego, zrobiłam to. Zdecydowałam się też zamieścić zdjęcia do tomiku, które według niektórych ludzi są wyzywające. Niektórzy wręcz zarzucali mi , że jestem bezwstydna mając dziecko i męża zamieszczając zdjęcia z odsłoniętym dekoltem. Niechaj taka będę w ich interpretacji, a ja wiem, że to ich ograniczenia. Jednak nikogo nie dziwią stroje bikini na plaży, czy zdjęcia półnagich kobiet z selfie na Instagram, czy nawet kobiet na ulicach, które podkreślają strojem swoje kształty. Dla nas była to forma artyzmu, pokazanie tej części nas, która chciała się ujawnić.

Wyciągnęłyśmy z Agnieszką na wierzch to, co zazwyczaj my – ludzie, ukrywamy. Kochamy seks. Przecież to Boski dar dla nas ludzi, przyjemność fizyczna i nie tylko; dzięki niej możemy pogłębić i wyrazić miłość do siebie i drugiej istoty, rozwijać się i uzdrawiać np. po przez seks tantryczny.

My, z Agą, pokazałyśmy fantazje, pragnienia, problemy, jakie mają ludzie oraz różne oblicza seksu. Nie tylko dotyczące tych pięknych chwil, ale również tych smutnych i zakazanych, a nawet zabawnych czy mistycznych, wręcz duchowych doznań.

Kiedy pisałyśmy tomik, miałyśmy bardzo wysoką energię seksualną. Wiem, że było to po to, abyśmy mogły wydobyć wszystko, co w nas siedziało w tym temacie, i co najważniejsze – byłyśmy w tym autentyczne. Przechodziłam wówczas dużą transformację, Moja kundalini mocno się przebudziła i wchodziłam na coraz wyższe jej poziomy, przypominając sobie czym jest Święta Boska Seksualność, którą zawsze miałam zapisaną głęboko w sercu.

Jestem wdzięczna Agnieszce oraz mojej Duszy za piękne dzieło, jakie stworzyłyśmy oraz wszystkim innym istotom, które się przyczyniły do powstania tego tomiku.

Aleksandra Gonerska Szymala

Podziel się:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*